ZOZ Oświęcim

zarejestruj się

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej

Lokalizacja: ul. Wysokie Brzegi 4.

Telefony:
Ordynator      338448456
Oddziałowa   338448464
Sekretariat     338448461
Oddział dysponuje:
31 łóżkami.
Dwoma salami ćwiczeń , salą terapii zajeciowej , gabinetami terapii logopedycznej i psychologicznej . Jest wyposażony w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń : bieżnie , rotor elektryczny do ćwiczeń kończyn dolnych i górnych , Levitas-urządzenie do ćwiczeń w podwieszeniu , Ostium – urzadzenie wspomagajace naukę chodu. Sprzet do fizykoterapii :Aquqvibron , Sollux ,Laser terapeutyczno-zabiegowy ,Aparat do ultradźwięków Sonicator , Magnetronic .
Oddział prowadzi leczenie stacjonarne schorzeń z zakresu rehabilitacji neurologicznej :
-wczesną rehabilitację poudarową , rehabilitację po zabiegach neurochirurgicznych ,urazach czaszkowo-mózgowych , jak również rehabilitację w chorobach demielinizacyjnych , zapalnych i układowych zanikowych mózgu i rdzenia kręgowego .
-wtórną rehabilitację neurologiczną .
Rehabilitacja prowadzona jest indywidualnie i dopasowana do potrzeb i możliwosci każdego pacjenta . W skład zespołu rehabilitacyjnego wchodzi lekarz , pielegniarki , psycholog , logopeda i terapeuta zajęciowy .Celem rehabilitacji jest uzyskanie optymalnej możliwej poprawy i przywrócenie funkcji w zakresie narządu ruchu , mowy , funkcji poznawczych oraz zdolności do samodzielnego funkcjonowania .
Procedury wykonywane na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej :
Terapia neurologopedyczna .
Terapia psychologiczna .Terapia zajęciowa .Kinezyterapia .Ćwiczenia metodami neurofizjologicznymi . Terapia manualna metodami specjalnymi . Fizykoterapia .


Ordynator: lek. med. Marcin Strzała
Specjalista rehabilitacji medycznej.

Liczba łóżek - 31.