zarejestruj się
Logo_zoz_oswiecim
Szpital Powiatowy im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu
1

Szpital Powiatowy im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu


Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu, informuje, że w związku z odbywającymi się uroczystościami towarzyszącymi ŚDM na terenie powiatu oświęcimskiego i przewidywaną dużą liczbę uczestników, przypomina się pacjentom, że do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego należy się zgłaszać tylko w PILNYCH przypadkach.

W pozostałych przypadkach prosimy o korzystanie z opieki medycznej w podstawowej opiece zdrowotnej oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

 

Informacja dla Pacjentów i Osób odwiedzających

 

Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu, wprowadza na czas trwania Światowych Dni Młodzieży do 2.08.2016 r. do godz. 7.00 ograniczenie wjazdu na teren Szpitala. Maksymalny czas postoju wynosi 30 min. Opłata za postój na terenie szpitala powyżej 30 minut nie dotyczy osób niepełnosprawnych oraz towarzyszącej im osobie po okazaniu karty osoby niepełnosprawnej.

Bezpłatny wjazd na teren Szpitala przysługuje Pacjentom korzystającym w danym dniu ze świadczeń zdrowotnych w poradniach specjalistycznych, pracowniach diagnostycznych oraz oddziałach szpitalnych, pod warunkiem potwierdzenia pieczątką danej komórki na odwrocie otrzymanego przy wjeździe biletu.

 

 


Informacje o miejscach  pomocy medycznej w stanach nagłych w ramach NFZ w trakcie Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016:tutaj.

 


W związku z uruchomieniem w Zespole Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu funkcjonalności e-rejestracji oraz e-pacjent ułatwiających korzystanie z poradni specjalistycznych, dostępu do dokumentacji medycznej i innych funkcji, zachęcamy wszystkich Pacjentów za założenia i aktywowania konta w systemie. Instrukcja zakładania konta znajduje się tutaj.

Szpital Powiatowy w Oświęcimiu jest jednym z większych i nowocześniejszych szpitali w Zachodniej Małopolsce ze specjalistyczną bazą zabiegowo – diagnostyczną. Szpital dysponuje bazą 474 łóżek w 15 oddziałach szpitalnych oraz 22 poradniami specjalistycznymi, pracowniami specjalistycznymi oraz zakładami diagnostycznymi.

 

Szpital dysponuje nowoczesną aparaturą medyczną wykonując szeroki wachlarz badań laboratoryjnych, radiologicznych (RTG, Mammografia, Doppler, USG narządowe), neurologicznych (EEG, EMG, Doppler tętnic szyjnych), gastrologicznych (gastroskopia, kolonoskopia i rektoskopia) i kardiologicznych (EKG, UKG, EKG metodą Holtera, 24-godzinne monitorowanie RR metoda Holtera, EKG wysiłkowe).
 

Podstawowym celem działania jest świadczenie wysokiej jakości usług w zakresie leczenia szpitalnego, ambulatoryjnego i diagnostyki oraz szeroko rozumianej profilaktyki i edukacji pro zdrowotnej.
 

Szpital należy do Krajowej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie, Regionalnej Sieci Szpitali Promujących Zdrowie oraz Oddział Dziecięcy i Oddział Chirurgii Dziecięcej należą do Sieci Szpitali z Sercem, Oddział Dziecięcy ponadto jest zrzeszony w Sieci Szpitali Motylkowych.


  
 
 

 

Sposób wezwania pomocy medycznej w województwie małopolskim

Aby wezwać pomoc medyczną w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112. Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu  wykonywane jest połączenie telefoniczne.
 

Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 00

Ogłoszenia i Informacje

Oświęcim 29.06.2016 r.   OGŁOSZENIE O ZATRUDNIENIU Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu zatrudni na umowę o pracę: Technika farmacji w Aptece Szpitalnej Zainteresowane osoby prosimy o kontakt osobisty lub telefon...

czytaj dalej

Oświęcim 06.06.2016 r. OGŁOSZENIE O ZATRUDNIENIU   Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu zatrudni od zaraz: Lekarza: • specjalistę w dziedzinie chirurgii dziecięcej lub • w trakcie specjalizacji w dziedzinie chirurgii dzieci...

czytaj dalej

Oświęcim 13.04.2016 r. OGŁOSZENIE O ZATRUDNIENIU         Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu zatrudni od zaraz: Lekarza: • specjalistę w dziedzinie psychiatrii lub • w trakcie specjalizacji w dzied...

czytaj dalej

Szpital Powiatowy w Oświęcimiu informuje, że rozpoczyna kolejną edycję programów zdrowotnych:

czytaj dalej

Oświęcim 31.03.2016 r. OGŁOSZENIE O ZATRUDNIENIU Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu zatrudni od zaraz: Lekarzy: • specjalistę w dziedzinie neurologii, chorób wewnętrznych lub • w trakcie specjalizacji w dziedzinie neurologii, c...

czytaj dalej

Oświęcim, 17.03.2016 r.   ZOZ.DO.SMO.420/63/2016        INFORMACJA                       &n...

czytaj dalej

Zamówienia publiczne